Calendar

«  
  »
M T W T F S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 

Sinaxar

 
 
 

God Bless You!

Tagged:Sustineti Sfanta Biserica printr-o donatie venita din inima, pentru sufletul fratiilor voastre!
Veti fi pomeniti in rugaciunile bisericii noastre!
 - TAX DEDUCTIBLE  DONATIONS -
*********************************************************
Rugaciune pentru binefacatorii Bisericii Ortodoxe Romane Inaltarea Domnului, Bay Area,California
*************************************************************************************
Dumnezeule al dragostei, Tie suntem datori a -Ti multumi pentru dulcele simtamant al dragostei si ocrotirii, de care ne bucuram. O, Cel ce esti izvorul tuturor bunatatilor, revarsa binecuvantarea si binefacerile Tale peste binefacatorii bisericii noastre. Apara-i de toate primejdiile ce bantuie viata muritorilor pe pamant.
Fa sa rasara asupra lor intotdeauna un soare stralucitor, ca sa risipeasca norii grijilor si ai suferintelor din viata lor. Umple inima lor de bucuria mantuirii Tale, povatuieste-le pasii pe cai drepte, in scopul mantuirii si al fericirii. Nu lasa ca apasatoarele suferinte sa le innoureze fruntea si sa le amarasca inimile.
Fa ca fiecare din zilele lor sa fie o frumoasa zi de primavara, viata lor sa se asemene unui rau limpede si lin, ce curge prin gradini inverzite si pline de flori. Iar daca ei vor fi amenintati de nenorocire, fii aparatorul si ocrotitorul lor, precum ei sunt aparatorii bisericii tale. Ori in ce parte vor merge sau se vor afla, umbreste-i cu bunatatea si apararea Ta.
Da-le, Dumnezeul meu, toate placerile si toate bucuriile iertate muritorilor care pazesc poruncile Tale si fac bine aproapelui lor. Ingerul Tau cel bun sa-i insoteasca si sa-i pazeasca in toate zilele lor si, dupa o viata lunga, plina de binefaceri si fapte bune, sa se invredniceasca a dobandi bunatatile Tale cele fara de sfarsit, gatite tuturor celor ce lucreaza virtutea. 
Dumnezeul sa binecuvinteze jertfa fratiilor voastre.Amin 
Cu binecuvantari de sanatate! 
Preot.Gabriel Curpene